Czy widzisz piosenkę, którą lubisz, na tej liście piosenek Lunatic Soul?
Lunatic Soul – side-project polskiego wokalisty i multiinstrumentalisty, lidera progresywno-rockowej grupy Riverside – Mariusza Dudy. Powstał w 2008 roku w Warszawie. Duda do współpracy zaprosił wówczas multiinstrumentalistę Macieja Szelenbauma, z którym skomponował pierwsze utwory już w 2001 roku (np. „Summerland”). Debiutancki album projektu pt. Lunatic Soul ukazał się 13 października 2008 roku. Płyta została wydana w Polsce przez firmę Mystic Production, natomiast na świecie debiut ukazał się nakładem Snapper Music. Nagrania dotarły do 23 miejsca zestawienia OLiS. Wydawnictwo zostało wybrane przez słuchaczy audycji Noc Muzycznych Pejzaży w Trójce najlepszym albumem roku. Na albumie nie znalazła się żadna partia gitary elektrycznej. Gościnnie na albumie wystąpił ówczesny perkusista UnSun i Indukti Wawrzyniec Dramowicz oraz klawiszowiec macierzystej grupy Dudy - Riverside, Michał Łapaj. Drugi album studyjny projektu pt. Lunatic Soul II ukazał się 25 października 2010 roku nakładem wytwórni muzycznych Mystic Production i Kscope Music. W nagraniach ponownie wzięli udział Szelenbaum i Dramowicz. Album zadebiutował na 13. miejscu listy OLiS w Polsce. Pochodząca z wydawnictwa piosenka „Wanderings” cieszyła się pewną popularnością w Polsce. Utwór dotarł do 28. miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Sam lider ocenia wydawnictwo jako lepsze od poprzedniego. 10 października 2011 roku nakładem Kscope Music ukazała się trzecia produkcja Lunatic Soul zatytułowana Impressions. Dzieło było w całości instrumentalne, a sam Duda nazwał płytę rodzajem soundtracku do nieistniejącego filmu. Czwarty album zatytułowany Walking on a Flashlight Beam ukazał się 13 października 2014 za sprawą Mystic Production w Polsce oraz brytyjskiej wytwórni Kscope na całym świecie. Płyta pod względem muzycznym wyraźnie odcina się od poprzedniczek. Tym razem Duda podziękował Maciejowi Szelenbaumowi za współpracę i sam skomponował i nagrał 9 utworów o mniej etnicznym, jak do tej pory było, a bardziej elektronicznym zabarwieniu (np. singlowy „The Fear Within”).
Możliwe, że nie jesteś wielkim fanem Lunatic Soul, być może jesteś tu tylko dla jednej piosenki Lunatic Soul, która ci się podoba, ale rozejrzyj się po pozostałych, mogą cię zaskoczyć.
Często zdarza się, że kiedy podoba ci się piosenka konkretnego zespołu czy artysty, spodobają ci się także inne ich utwory. Więc jeśli podoba ci się piosenka Lunatic Soul, prawdopodobnie spodobają ci się również wiele innych piosenek Lunatic Soul.
Aby odkryć wzorce w piosenkach Lunatic Soul, wystarczy dokładnie przeczytać ich teksty, zwracając uwagę nie tylko na to, co mówią, ale także na to, jak są skonstruowane.
Analiza tekstów piosenek Lunatic Soul może być bardzo zabawna, a jeśli lubisz komponować, może pomóc ci znaleźć formuły do tworzenia własnych kompozycji.
Jeśli znalazłeś na tej liście piosenkę Lunatic Soul, która ci się podoba, podziel się nią ze swoimi bliskimi.