Czy widzisz piosenkę, którą lubisz, na tej liście piosenek Malaria?
Malaria, zimnica (śrdw. wł. mala aria ‘złe powietrze’; łac. malaria, plasmodiosis, dawne nazwy: febra z łac. febris = gorączka i paludyzm) – ostra lub przewlekła, tropikalna choroba pasożytnicza, której różne postacie wywoływane są przez jeden lub więcej z następujących gatunków jednokomórkowego pierwotniaka z rodzaju Plasmodium: z podrodzaju Laverania: zarodźca sierpowatego (Plasmodium falciparum); z podrodzaju Plasmodium: zarodźca ruchliwego (Plasmodium vivax); zarodźca pasmowego (Plasmodium malariae); zarodźca owalnego (Plasmodium ovale), co do którego obecnie uważa się na podstawie wyników badań molekularnych, że takson ten obejmuje w rzeczywistości dwa odrębne gatunki: Plasmodium ovale curtisi Plasmodium ovale wallikeri; zarodźca małpiego (Plasmodium knowlesi). Wyniki najnowszych badań wykazały, że występujący w Azji Południowo-Wschodniej zarodziec małpi, który – jak wcześniej sądzono – jest chorobotwórczy przede wszystkim dla małp, może także prowadzić do zarażeń u człowieka. Jego cechy podobne są do zarodźca malarycznego, ale przebieg zachorowania jest ciężki i zbliżony do zarodźca sierpowatego. U człowieka najczęściej dochodzi do zarażeń zarodźcem ruchliwym i sierpowatym, przy czym ten ostatni powoduje najcięższą postać choroby i stosunkowo najczęściej prowadzi do zgonu. Inne gatunki z rodzaju Plasmodium zarażają zwierzęta. Wektorem malarii przenoszącym ją między osobami chorymi i zdrowymi są samice komarów z rodzaju Anopheles. Jest to najczęstsza na świecie choroba zakaźna, na którą co roku zapada ponad 220 mln osób, a umiera 1–3 mln (są to głównie dzieci poniżej 5. roku życia z Czarnej Afryki). Szacuje się, że w roku 2016 zachorowało na malarię 216 milionów osób, to jest o 5 milionów osób więcej w porównaniu z rokiem 2015. Zachorowania poza terenami tropikalnymi i subtropikalnymi endemicznego występowania tej choroby spotykane są u osób powracających z tych regionów, a także sporadycznie w pobliżu lotnisk i portów, gdzie zostają zawleczone komary z rodzaju Anopheles.
Polecamy zapoznanie się ze wszystkimi tekstami piosenek Malaria, możesz zakochać się w niektórych, których jeszcze nie znałeś.
Często zdarza się, że kiedy podoba ci się piosenka konkretnego zespołu czy artysty, spodobają ci się także inne ich utwory. Więc jeśli podoba ci się piosenka Malaria, prawdopodobnie spodobają ci się również wiele innych piosenek Malaria.
Aby odkryć wzorce w piosenkach Malaria, wystarczy dokładnie przeczytać ich teksty, zwracając uwagę nie tylko na to, co mówią, ale także na to, jak są skonstruowane.
Analiza tekstów piosenek Malaria może być bardzo zabawna, a jeśli lubisz komponować, może pomóc ci znaleźć formuły do tworzenia własnych kompozycji.
Mamy nadzieję, że spodobają ci się te teksty piosenek Malaria i że okażą się dla ciebie przydatne.
Jeśli znalazłeś na tej liście piosenkę Malaria, która ci się podoba, podziel się nią ze swoimi bliskimi.
Czasami piosenki Malaria pomagają nam wyrazić to, co myślimy lub czujemy. Czy tak jest w twoim przypadku?